Eleget teszek a ma érkezett kérésnek, és képekkel ábrázolom a transzformátoros történetet.
Tehát itt az összes felszerelése:
A baloldali földelt fekete dugvilla és fehér dugalj párosra nekem nincs szükségem |
A fenti képen látható a teljes szerkezet, ami DIY módon kicsit át lett barkácsolva. A következő képen pedig az látható, hogy gyakorlatilag hogyan nézett ki, amikor megvettük. Ez egy sima AC-AC transzformátor, 100V-ról transzformál fel 220V-ra, 50-60 Hz-en fut (ez szabvány), és maximum 100W-ig dughatunk bele fogyasztót, egy szimpla 3 csatlakozóval megáldott elosztót elbír nagyjából.
A fehér EU-s dugvillával és dugaljjal ellátott megszakítás nem volt benne, ugyanis ez a házi barkács. Meg lett szakítva a vezeték, majd bele lett kötve ez a fehér rész. Erre pedig azért volt szükség, mert amint az alábbi képen láthatjuk, ez a feszültségtranszformátor csak földelt dugvillával kapható. (lásd. amit a kezemben tartok, az a földelt dugvilla, és úgy kell elképzelni, hogy ez a fekete vezeték végén volt és a transzformátorhoz csatlakozott, csak apu megbontotta) És tekintve, hogy Japánban földeletlen hálózat van, így beletettük a megszakítást, hogy a megszakítás vége (a fenti képen látható a transzformátor végén a fehér EU dugvilla) belehelyezhető legyen a földeletlen Japán átalakítós dugvillába (lásd. amit a 3. képen a kezemben tartok).
Aminek következtében gyakorlatilag így néz ki: A transzformátor csatlakozik a Japán földeletlen kettes dugvillába, és így már a fali aljzatból felvett feszültség 220V-on jön ki a transzformátorból, ahova meg csak elég beledugni az EU fogyasztót, mint ahogyan otthon tennénk simán a fali aljzattal.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése